Aktualnościstrona 53

07 / 06 / 21

Asystent Kibica na mecz z Islandią

8 czerwca o godzinie 18:00 reprezentacja Polski rozegra towarzyski mecz z Islandią na Stadionie Poznań. W załączniku przedstawiamy Asystenta Kibica na to spotkanie, w którym można znaleźć wszelkie niezbędne informacje, które pomogą Wam sprawnie dojechać na stadion, komfortowo wejść na trybuny i szybko znaleźć swoje miejsce. Zachęcamy do korzystania!

Znamy numery, z jakimi na EURO zagrają Polacy
02 / 06 / 21

Do północy 1 czerwca Polski Związek Piłki Nożnej musiał zgłosić do UEFA oficjalną kadrę na mistrzostwa Europy. Jest ona dokładnie taka sam, jak podczas pierwszych, majowych powołań Paulo Sousy. W drużynie nie doszło do kontuzji i nie było konieczności powoływania żadnego z zawodników z listy rezerwowej. Biało-czerwoni wybrali natomiast numery na koszulkach, z jakimi zagrają na UEFA EURO 2020.

Paulo Sousa: Idziemy w dobrym kierunku

– Idziemy w dobrym kierunku, ale oczekuję więcej, bo wierzę, że nasi piłkarze mogą zrobić więcej i będziemy starali się tak grać w kolejnych spotkaniach – powiedział Paulo Sousa po meczu reprezentacji Polski z Rosją. We wtorek we Wrocławiu biało-czerwoni zremisowali 1:1 po golu Jakuba Świerczoka.

Debiutancki gol Świerczoka i remis z Rosją we Wrocławiu
01 / 06 / 21

Reprezentacja Polski w pierwszym meczu kontrolnym przed mistrzostwami Europy zremisowała 1:1 z Rosją. Bramkę dla biało-czerwonych już w czwartej minucie zdobył Jakub Świerczok. Dla napastnika Piasta Gliwice było to premierowe trafienie w narodowych barwach. Jeszcze w pierwszej połowie wynik wyrównał Wiaczesław Karawajew. Spotkanie we Wrocławiu obejrzało z trybun ponad 19 tysięcy kibiców.

Skład reprezentacji Polski na mecz z Rosją

Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa podał wyjściowy skład biało-czerwonych na mecz towarzyski z Rosją. Spotkanie na Stadionie Wrocław rozpocznie się o godzinie 20:45. Kapitanem Polaków będzie dziś Grzegorz Krychowiak.

Paulo Sousa: Nie będziemy zmieniać czegoś, co dobrze działa
31 / 05 / 21

Dzień przed meczem towarzyskim z Rosją w oficjalnej konferencji prasowej wziął udział selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa. – Chcemy posiadać piłkę na połowie rywala, odbierać ją jak najszybciej, by stwarzać sobie sytuacje bramkowe. Nie zapominamy przy tym o przeciwniku – jak zachowywać się w obronie, jak grać odpowiedzialnie, by potrafić się obronić. Musimy unikać rzeczy dezorganizujących grę zespołu – powiedział portugalski szkoleniowiec.