Aktualnościstrona 21

Szczęsny znaczy bohater! Dorównał Tomaszewskiemu
26 / 11 / 22

Wojciech Szczęsny był jednym z największych bohaterów wygranego 2:0 meczu z Arabią Saudyjską. 32-letni bramkarz przez całe spotkanie popisywał się wieloma dobrymi interwencjami, ale prawdziwe show dał w 45. minucie, gdy najpierw w fantastyczny sposób obronił rzut karny wykonywany przez Salema Aldawsariego, a następnie – jeszcze efektowniej – odbił dobitkę Mohammeda Alburayka. Tym samym Szczęsny powtórzył osiągnięcie Jana Tomaszewskiego, który jako ostatni Polak obronił jedenastkę na mistrzostwach światach. Było to w 1974 roku. Biało-czerwoni wywalczyli wówczas trzecie miejsce w turnieju.

Trzy punkty biało-czerwonych. Polska wygrywa z Arabią Saudyjską!

Reprezentacja Polski pokonała 2:0 Arabię Saudyjską w swoim drugim meczu podczas tegorocznych mistrzostw świata w Katarze. Gole dla biało-czerwonych strzelili Piotr Zieliński i Robert Lewandowski, a bohaterem spotkania został Wojciech Szczęsny, który przy stanie 1:0 pod koniec pierwszej połowy obronił rzut karny. Ostatni, decydujący o awansie do 1/8 finału turnieju, mecz fazy grupowej biało-czerwoni rozegrają w środę, a ich rywalem będzie Argentyna.

Czesław Michniewicz: Ten punkt ma słodko-gorzki smak
22 / 11 / 22

– To punkt, który ma słodko-gorzki smak i niczego jeszcze nie przesądza. Remis w pierwszym spotkaniu turnieju nie zabiera szans ani nam, ani Meksykanom. A to jest w tym momencie najważniejsze – oceniał na gorąco po zakończeniu spotkania z Meksykiem (0:0) selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz.

Bez bramek na otwarcie. Polska zremisowała z Meksykiem

Reprezentacja Polski w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach świata w Katarze zremisowała na Stadium 974 z Meksykiem 0:0. Biało-czerwoni, pomimo dość defensywnej gry, mieli świetną szansę na zdobycie gola. W 58. minucie Robert Lewandowski nie wykorzystał jednak rzutu karnego, Guillermo Ochoa świetnie wyczuł jego intencje. Kolejne spotkanie podopieczni Czesława Michniewicza rozegrają już w sobotę, a ich rywalem będzie Arabia Saudyjska, która w pierwszej kolejce sensacyjnie pokonała 2:1 Argentynę.

Skład reprezentacji Polski na mecz z Meksykiem

Selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz ogłosił skład swojej drużyny na pierwszy mecz fazy grupowej mistrzostw świata Katar 2022. Biało-czerwoni mecz z Meksykiem rozpoczną o godz. 17:00 na Stadium 974 w Dosze.

Czesław Michniewicz: Dziś wieczorem piłkarze poznają skład na mecz z Meksykiem
21 / 11 / 22

– Jesteśmy przekonani co do ustawienia i składu na jutrzejszy mecz. Dziś wieczorem poznają go również zawodnicy. Chcę, żeby mieli czyste głowy, wiedzieli kto gra, a kto może wejść na boisko – powiedział na oficjalnej konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem z Meksykiem selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz.