Aktualnościstrona 46

Startuje sprzedaż biletów na finał Orlen Pucharu Polski Kobiet w Radomiu
24 / 05 / 23

W środę została uruchomiona sprzedaż biletów na finał Orlen Pucharu Polski Kobiet, który odbędzie się w sobotę, 10 czerwca o godzinie 16:30 na stadionie MOSiR w Radomiu. W finale AP ORLEN Gdańsk zmierzy się z TME SMS Łódź.

Za nami kolejne zgrupowanie projektu „Polski Bramkarz”

Zakończyło się kolejne zgrupowanie w ramach projektu „Polski Bramkarz”, które jest następstwem stworzenia bazy danych golkiperów z rocznika 2011. Aktualnie zgromadzono w niej około stu dwudziestu bramkarzy z całego kraju, ze wszystkich województw. W dniach 19-21 maja w Bydgoszczy odbyło się zgrupowanie preselekcyjne, poprzedzające powołania na zgrupowanie Letniej Akademii Młodych Orłów, w której udział weźmie dziesięciu bramkarzy z tego samego rocznika.

Konferencja dla trenerów pracujących w piłce nożnej dziewczęcej
23 / 05 / 23

Polski Związek Piłki Nożnej zaprasza trenerów pracujących w kobiecej piłce nożnej do udziału w bezpłatnej konferencji na temat szkolenia dziewcząt, która odbędzie się 2 czerwca 2023 roku w Nowinach

Ogromny sukces Szymona Marciniaka! Polak posędziuje finał Ligi Mistrzów!
22 / 05 / 23

Spełnia się kolejne zawodowe marzenie Szymona Marciniaka! Polak został wyznaczony na sędziego głównego finału Ligi Mistrzów, w którym Manchester City zmierzy się 10 czerwca o godzinie 21:00 w Stambule z Interem Mediolan. Dla 42-letniego arbitra będzie to już ósmy mecz w tej edycji Champions League. Po raz pierwszy w karierze posędziuje zaś finał LM, co jest wielkim osiągnięciem. Polak jest drugim w historii sędzią, który w jednym sezonie poprowadził zarówno finał mundialu, jak i najbardziej elitarnych rozgrywek klubowych w Europie.

U-16: Minimalna porażka z Belgią. Wygrana Polaków w turnieju FUTURE

W trzecim meczu turnieju towarzyskiego FUTURE reprezentacja Polski do lat 16 przegrała z Belgią 1:2. Bramkę dla polskiego zespołu w pierwszej połowie zdobył Antoni Wójcik. Mimo przegranej z Belgami reprezentacja Polski wygrała turniej. Wcześniej podopieczni trenera Rafała Lasockiego wygrali z Danią (3:2) i pokonali Szwedów (2:1).

U-16: Polacy pokonali Szwedów
19 / 05 / 23

W drugim meczu turnieju towarzyskiego FUTURE reprezentacja Polski do lat 16 wygrała ze Szwecją 2:1. Wynik spotkania po zmianie stron otworzył Igor Busz, ale do wyrównania w 72. minucie doprowadzili rywale. Zwycięstwo jednak zostało wywalczone przez biało-czerwonych – samobójcze trafienie zanotowali Szwedzi w 80. minucie. W ostatnim meczu zespół prowadzony przez trenera Rafała Lasockiego zagra z Belgią.