Aktualnościstrona 424

Obsada pierwszych barażowych meczów finałowych o II ligę
20 / 06 / 14

25 czerwca Tomasz Musiał z Krakowa poprowadzi pierwsze barażowe spotkanie finałowe o II ligę, w którym zmierzą się Nadwiślan Góra z Sokołem Ostróda. Z kolei arbitrem meczu Ursus Warszawa – Kotwica Kołobrzeg będzie Paweł Pskit ze Zgierza. Mecze rewanżowe odbędą się trzy dni później.

Świerczewski: Francja – mieszanka młodości z doświadczeniem
19 / 06 / 14

W 1998 roku Francja zdobyła jedyne w historii mistrzostwo świata. W drużynie Aimé Jacquet grali tacy piłkarze, jak Zinedine Zidane czy Laurent Blanc. Jak zawodnicy z dzisiejszej kadry pod wodzą Didiera Deschampsa, również mistrza świata z 1998 roku, prezentują się na tle złotej ekipy z 1998 roku? Czy obecna drużyna może powtórzyć sukces sprzed 16 lat? Odpowiedzieć na te pytania pomógł nam Piotr Świerczewski, 70-krotny reprezentant Polski i były zawodnik m.in. Olympique Marsylia. Dziś Francja postara się zrobić kolejny krok do zdobycia Pucharu Świata. O godzinie 21:00 zmierzy się na Itaipava Arena Fonte Nova w Salvadorze ze Szwajcarią.

Fantastyczne widowisko w Sao Paulo! Suarez pogrążył Anglików!

Hit ósmego dnia mistrzostw świata dla Urugwaju! W szlagierowym meczu grupy D Urugwaj pokonał Anglię 2:1. Obie bramki dla podopiecznych Oscara Tabareza zdobył niezawodny Luis Suarez. W drugiej serii spotkań grupy C Kolumbia wygrała z Wybrzeżem Kości Słoniowej 2:1, a Japonia bezbramkowo zremisowała z Grecją. Taki układ wyników oznacza, że mająca sześć punktów Kolumbia jest już pewna awansu do następnej rundy.

Hiszpania na kolanach! Obrońcy tytułu odpadają z mundialu
18 / 06 / 14

Sensacja na zakończenie drugiej rundy spotkań w grupie B! Hiszpanie, obrońcy tytułu mistrzowskiego, przegrali z fantastycznie dysponowanym Chile 0:2 i pożegnali się z turniejem. Ekipę Vincente del Bosque pogrążyli Eduardo Vargas i Cesar Aranguiz w pierwszej połowie spotkania rozegranego na Maracanie. Holandia i Chile z sześcioma punktami zapewniły sobie awans z grupy B mistrzostw świata 2014.

Świetne widowisko w Porto Alegre! Holandia nie zwalnia tempa

Wielkie emocje na rozpoczęcie siódmego dnia mistrzostw świata 2014! W meczu grupy B Holandia nie bez trudu pokonała Australię 3:2. Oranje prowadzili po golu Arjena Robbena w 20. minucie meczu, jednak Australijczycy wyrównali już minutę później po fantastycznym strzale Tima Cahilla. W drugiej połowie to "The Socceroos" wyszli na prowadzenie dzięki bramce z rzutu karnego Mile Jedinaka. Holendrzy wyrównali trzy minuty później, a w 68. minucie spotkania Memphis Depay zapewnił zwycięstwo drużynie Louisa Van Gaala.

Jan Urban: Wierzę w drużynę del Bosque. Hiszpania – Chile w świątyni futbolu

W środę o godzinie 21:00 na Maracanie Hiszpania zagra w meczu o wszystko z Chile. Po porażce 1:5 z Holandią podopieczni Vincente del Bosque muszą wysoko wygrać z dzisiejszym rywalem, aby nadal marzyć o wyjściu z grupy B. O przyczynach słabej postawy Hiszpanów oraz ich szansach na końcowy sukces porozmawialiśmy z Janem Urbanem, byłym reprezentantem Polski i graczem hiszpańskich Osasuny, Realu Valladolid i Toledo, a ostatnio trenerem Legii Warszawa.