FederacjaAktualnościŚwietne widowisko w Porto Alegre! Holandia nie zwalnia tempa Powrót

AktualnościFederacja

Świetne widowisko w Porto Alegre! Holandia nie zwalnia tempa

18 / 06 / 14 Autor: PZPN

Wielkie emocje na rozpoczęcie siódmego dnia mistrzostw świata 2014! W meczu grupy B Holandia nie bez trudu pokonała Australię 3:2. Oranje prowadzili po golu Arjena Robbena w 20. minucie meczu, jednak Australijczycy wyrównali już minutę później po fantastycznym strzale Tima Cahilla. W drugiej połowie to "The Socceroos" wyszli na prowadzenie dzięki bramce z rzutu karnego Mile Jedinaka. Holendrzy wyrównali trzy minuty później, a w 68. minucie spotkania Memphis Depay zapewnił zwycięstwo drużynie Louisa Van Gaala.

Australia – Holandia 2:3 (1:1)

Bramki: Tim Cahill 21, Mile Jedinak 54 (k) – Arjen Robben 20, Robin van Persie 58, Memphis Depay 68.

Australia: Matthew Ryan – Ryan McGowan, Alex Wilkinson, Matthew Špiranović, Jason Davidson – Matthew Leckie, Mile Jedinak, Matt McKay, Mark Bresciano (51, Oliver Bozanić), Tommy Oar (77, Adam Taggart) – Tim Cahill (69, Ben Halloran).

Holandia: Jasper Cillessen – Daryl Janmaat, Ron Vlaar, Stefan de Vrij, Bruno Martins Indi (45, Memphis Depay), Daley Blind – Nigel de Jong, Jonathan de Guzmán (78, Georginio Wijnaldum), Wesley Sneijder – Robin van Persie (87, Jeremain Lens), Arjen Robben.

Żółte kartki: Cahill – Van Persie.

Sędziował: Djamel Haïmoudi (Algieria).