RozgrywkiPiłka nożna kobietORLEN Puchar PolskiAktualnościPółfinały zgodnie z planem Powrót

AktualnościPuchar Polski kobiet

Półfinały zgodnie z planem

20 / 05 / 13 Autor: PZPN

Po raz kolejny w finale Pucharu Polski kobiet naprzeciwko siebie staną piłkarki Unii Racibórz oraz Medyka Konin.

Obrończynie tytułu z Raciborza pewnie pokonały na wyjeździe pierwszoligowy ISD-AJD Gol Częstochowa 3:0 (1:0). Pierwszego gola zdobyła Dominika Sykorova, a później dwie bramki strzeliła Chinasa.

Drugi półfinał rozstrzygnął się dopiero w dogrywce. Po 90. minutach gry Medyk remisował z AZS PSW Biała Podlaska 1:1, a zwycięską bramkę zdobył w 118. minucie spotkania. Bohaterką drużyny z Konina była Anna Gawrońska, która strzeliła dwie bramki. Trafienie dla pokonanych zaliczyła Ewelina Bolko.

Finały pojedynek RTP Unia Racibórz - KKPK Medyk Konin odbędzie się 16 czerwca w Poznaniu.