RozgrywkiFutsalPuchar PolskiAktualnościWisła wróciła do domu z Pucharem Polski Powrót

AktualnościPuchar Polski futsal

Wisła wróciła do domu z Pucharem Polski

18 / 05 / 14 Autor: PZPN

GAF Jasna Gliwice nie wykorzystał atutu własnego parkietu i to Wisła Krakbet Kraków zdobyła drugi w swojej historii Halowy Puchar Polski.

W decydującym spotkaniu turnieju rozgrywanego w formule Final Four na prowadzenie wyszli gliwiczanie. Jako pierwszy bramkę w 6. minucie zdobył Maciej Mizgajski. Wisła wyrównała w 15. minucie po strzale Douglasa i remisem 1:1 zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

W drugiej odsłonie na parkiecie dominowała już tylko "Biała Gwiazda". Na początku tej odsłony bramki zdobyli Roman Vakhula i Piotr Morawski, a w 35. minucie gola na 4:1 strzelił Marcin Czech. Gliwiczanie za sprawą Denysa Demyszewa spróbowali jeszcze złapać kontakt z rywalami, ale w samej końcówce kolejne dwie bramki strzelił Brazylijczyk Douglas.

Finał Halowego Pucharu Polski: GAF Jasna Gliwice - Wisła Krakbet Kraków 2:6 (1:1)