RozgrywkiFutsalPuchar PolskiAktualnościRekord Bielsko-Biała z Halowym Pucharem Polski! Powrót

AktualnościPuchar Polski futsal

Rekord Bielsko-Biała z Halowym Pucharem Polski!

26 / 05 / 13 Autor: PZPN

Dzisiaj w Szczecinie rozegrano finał Halowego Pucharu Polski sezonu 2012/13. Po emocjonującym spotkaniu, puchar zdobyli zawodnicy Rekordu Bielsko-Biała, którzy po dogrywce pokonali Pogoń 04 Szczecin 4:3.

Początek meczu należał do Rekordu. Po 11. minutach gry bielszczanie prowadzili 2:0 po golach Artura Popławskiego i Andrzeja Szłapy. W 16. minucie mieliśmy jednak remis 2:2 - bramki dla Pogoni zdobywali Brazylijczycy Ricardinho oraz Douglas. W międzyczasie czerwoną kartkę zobaczył bramkarz Rekordu Krystian Brzenk, ale na przerwę to bielszczanie schodzili z prowadzeniem 3:2 po drugim trafieniu Popławskiego.

W drugiej połowie padła tylko jedna bramka. W 28. minucie gry do remisu 3:3 doprowadził Michał Kubik.

Tym samym zdobywcę Halowego Pucharu Polski poznaliśmy dopiero po dogrywce. W niej lepszy okazał się Rekord, który zwyciężył 4:3 po strzale Radka Polaska z rzutu wolnego.

Halowy Puchar jest uwieńczeniem pracy w Rekordzie trenera Andrei Bucciola, który przejmuje reprezentację Polski seniorów. Ogromne słowa uznania należą się jednak również organizatorom turnieju, czyli szczecińskiej Pogoni, którzy przyciągnęli masę kibiców na trybuny i stworzyli dwa emocjonujące widowiska.