ReprezentacjeReprezentacje młodzieżoweReprezentacja U-21AktualnościU-21: Dwie bramki rywali. Biało-czerwoni przegrali z Austrią Powrót

AktualnościReprezentacja młodzieżowa U-21

U-21: Dwie bramki rywali. Biało-czerwoni przegrali z Austrią

29 / 03 / 21 Autor: PZPN

Nie tak wyobrażali sobie towarzyskie spotkanie z Austrią reprezentanci Polski do lat 21. Prowadzona przez Macieja Stolarczyka kadra młodzieżowa przegrała w San Pedro del Pinatar 0:2, a obie bramki zdobył Junior Adamu. Dla biało-czerwonych był to ostatni akcent hiszpańskiego zgrupowania.

Mecz z Austrią był dla nowej reprezentacji Polski U-21 pierwszym sprawdzianem dyspozycji na tle wymagającego rywala. Zaczęło się obiecująco, bo pierwszą dogodną sytuację spotkania wypracowali sobie biało-czerwoni. W ósmej minucie w pole karne piłkę dograł płasko Mateusz Bogusz, tam dotknął ją Adrian Benedyczak, aż w końcu trafiła ona pod nogi Bartosza Białka. Napastnik polskiej kadry posłał uderzenie po ziemi, lecz obok słupka bramki strzeżonej przez Niklasa Hedla. Jak się okazało, była to najlepsza okazja stworzona przez drużynę Macieja Stolarczyka w pierwszej połowie starcia.

Z upływem minut coraz wyraźniej do głosu zaczęli dochodzić Austriacy. Swego celu dopięli w osiemnastej minucie gry. Po rzucie wolnym piłka została skierowana pomiędzy bramkarza i defensorów reprezentacji Polski. Jakub Stolarczyk zdołał ją jeszcze sparować, ale spadła tuż obok Juniora Adamu. Napastnik reprezentacji Austrii nie miał większych problemów ze skierowaniem jej do siatki. Cztery minuty później było już 2:0, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ponownie Adamu głową wpakował futbolówkę do bramki. Dwa szybkie ciosy nieco podcięły skrzydła biało-czerwonym, którzy długimi momentami nie mogli przebić się przez dobrze zorganizowaną obronę Austriaków. Swoją szansę miał Jakub Kamiński, lecz posłał piłkę obok słupka, a Mateusz Bogusz uderzył wprost w bramkarza rywali.

W przerwie trener Maciej Stolarczyk zdecydował się na jedną zmianę. Miejsce Jana Biegańskiego zajął Mateusz Praszelik. Niedługo po gwizdku wznawiającym grę ostrzeżenie w stronę polskiej bramki wysłał Tobias Anselm, ale po jego strzale piłka poszybowała nad poprzeczką. Dziesięć minut później zrobiło się jeszcze groźniej, gdy oko w oko z Jakubem Stolarczykiem stanął Lukas Sulzbacher, ale tym razem górą był polski golkiper. W drugiej odsłonie biało-czerwoni prezentowali się już nieco lepiej, ale wciąż pod austriacką bramką brakowało konkretów. Dopiero w 73. minucie Filip Marchwiński dograł do Jakuba Kamińskiego, a ten zdołał oddać strzał, lecz posłał piłkę zbyt wysoko. Swoją okazję miał też właśnie Marchwiński, lecz z jego potężnym uderzeniem poradził sobie austriacki bramkarz. Niestety, Polakom nie udało się już zdobyć choćby bramki kontaktowej i ostatecznie przegrali 0:2.

29 marca 2021, San Pedro del Pinatar
Polska – Austria 0:2 (0:2)
Bramki:
Junior Adamu 18, 22.
Polska: 22. Jakub Stolarczyk – 4. Kamil Kruk (82, 15. Maik Nawrocki), 20. Sebastian Walukiewicz, 19. Jakub Kiwior – 14. Michał Karbownik (73, 3. Marcin Grabowski), 10. Mateusz Bogusz (65, 16. Kacper Smoliński), 5. Jan Biegański (46, 8. Mateusz Praszelik), 6. Maciej Żurawski (65, 11. Filip Marchwiński), 7. Jakub Kamiński (73, 18. Daniel Szelągowski) – 9. Adrian Benedyczak (73, 23. Filip Szymczak), 21. Bartosz Białek (65, 17. Dawid Kocyła).
Austria: 1. Niklas Hedl (46, 23. Belmin Jenciragic) – 14. Niklas Geyrhoffer (46, 4. David Nemeth), 5. Flavius Daniliuc, 6. Christoph Klarer (70, 3. Leo Greiml) – 17. Jonas Auer (75, 19. Matthaus Taferner), 11. Therno Ballo (46, 20. Tobias Anselm), 8. Vesel Demaku (70, 13. Niolas Seiwald), 10. Romano Schmid (85, 7. Alexander Prass), 18. Patrick Wimmer (46, 16. Lukas Sulzbacher) – 9. Junior Adamu (70, 21. Dardan Shabanhaxhaj), 22. Emanuel Aiwu (90, 15. Kai Stratznik).
Żółta kartka: Daniliuc.
Sędziował: Jose Joaquin Gallego Gambin (Hiszpania).