ReprezentacjeReprezentacje młodzieżoweReprezentacja U-20AktualnościU-20: Skuteczna końcówka Niemców i przegrana biało-czerwonych Powrót

AktualnościReprezentacja młodzieżowa U-20

U-20: Skuteczna końcówka Niemców i przegrana biało-czerwonych

23 / 09 / 22 Autor: PZPN

Reprezentacja Polski do lat 20 w towarzyskim meczu z Niemcami w ramach rozgrywek Elite League wyszła na prowadzenie już po 25. minucie, gdy bramkę zadobył Marcel Wędrychowski. Jednobramkowe prowadzenie utrzymywało się do końcówki spotkania, ale ostatnie minuty należały jednak do Niemców, którzy w kilka chwil odwrócili losy spotkania i dwukrotnie pokonali Kacpra Bieszczada. Najpierw do wyrównania doprowadził Fisnik Asllani, a rezultat na 2:1 ustalił Kerim Calhanoglu.

23 września 2022, Unterhaching
Niemcy – Polska 2:1 (0:1)
Bramki: Fisnik Asllani 84, Kerim Calhanoglu 87 – Marcel Wędrychowski 25
Polska: 12. Kacper Bieszczad - 2. Jakub Szymański, 5. Maksymilian Tkocz, 4. Kacper Kasperowicz - 21. Bartosz Talar (63, 15. Bartosz Bernard), 6. Jan Biegański (89, 9. Jakub Witek), 20. Tomasz Neugebauer (46, 11. Kacper Karasek), 7. Marcel Wędrychowski (46, 13. Kacper Sezonienko), 19. Paweł Chrupałła (46, 10. Patryk Walicki), 8. Kelechukwu Ibe-Torti (63, 17. Antoni Klimek) - 16. Aleksander Buksa (63, 18. Lucjan Klisiewicz).
Żółte kartki: Neugebauer, Kasperowicz, Walicki, Bieszczad, Biegański.
Sędziował: Wolfgang Haslberger (Niemcy).