ReprezentacjeReprezentacje młodzieżoweReprezentacja U-20AktualnościU-20: Nieudany start biało-czerwonych. Polska przegrała z Kolumbią Powrót

AktualnościReprezentacja młodzieżowa U-20

U-20: Nieudany start biało-czerwonych. Polska przegrała z Kolumbią

23 / 05 / 19 Autor: PZPN

Porażką 0:2 zakończyło się dla Polaków pierwsze spotkanie fazy grupowej Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019 z Kolumbią. Bramki dla drużyny z Ameryki Południowej zdobyli Ivan Angulo oraz Luis Sandoval. Kolejny mecz – z Tahiti – drużyna Jacka Magiery rozegra 26 maja o 20:30 w Łodzi.

Na ten mecz Jacek Magiera i jego podopieczni czekali długie miesiące. Reprezentacja Polski do lat 20 spotkaniem z Kolumbią zaingurowała turniej finałowy Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019. Na trybunach stadionu w Łodzi zasiadło ponad siedemnaście tysięcy kibiców, których łączyło jedno pragnienie – zwycięstwo.

Jako pierwsi groźną sytuację stworzyli sobie Polacy. Na lewej stronie boiska urwał się Adrian Stanilewicz, który dośrodkował piłkę w pole karne. Ta jednak poszybowała zbyt głęboko, a strzegący kolumbijskiej bramki Kevin Mier przeniósł ją nad poprzeczkę. Kwadrans później ziścił się czarny sen drużyny Jacka Magiery. W stosunkowo niegroźnej sytuacji błąd popełnił Sebastian Walukiewicz, który źle zagrał piłkę do Jana Sobocińskiego. Z niedokładnego zagrania skorzystał Ivan Angulo. Kolumbijczyk wpadł w pole karne, po czym bez problemów płaskim strzałem pokonał Radosława Majeckiego. Polacy ruszyli do odrabiania strat, lecz nie byli w stanie sforsować defensywy rywala. Na przerwę zeszli więc z jednobramkową stratą.

W przerwie trener Jacek Magiera nie zdecydował się na żadne zmiany w swoim zespole. Dziesięć minut po wznowieniu gry została jednak wymuszona pierwsza z nich. Urazu doznał bowiem Sebastian Walukiewicz, w którego miejsce na murawie pojawił się Jakub Bednarczyk. Chwilę wcześniej znów było gorąco pod polską bramką. Kolejny błąd w defensywie wykorzystał Ivan Angulo, który raz jeszcze stanął oko w oko z Radosławem Majeckim. Bramkarz reprezentacji Polski tym razem świetnie skrócił kąt i powstrzymał kolumbijskiego pomocnika.

Polacy szukali swoich szans, ale mimo prób w różny sposób – raz kombinacyjnymi akcjami, w innym przypadku dłuższymi zagraniami – nie potrafili zaskoczyć kolumbijskiej defensywy. Blisko tego byli w 73. minucie, gdy po rzucie rożnym do dośrodkowanej piłki wyskoczył Jakub Bednarczyk, jednak uderzył nieczysto i futbolówka znalazła się w rękawicach Kevina Miera. Kolumbijczycy bardzo inteligentnie kontrolowali przebieg gry, nie pozwalając biało-czerwonym na rozwinięcie skrzydeł. Co więcej, sami co pewien czas atakowali polską bramkę. Po jednej z akcji i uderzeniu Johana Carbonero z ostrego kąta, Radosława Majeckiego uratowało spojenie słupka z poprzeczką. Nasi reprezentanci ambitnie walczyli o odrobienie strat, ale w doliczonym czasie gry otrzymali drugi cios. W pole karne wpadł Johan Carbonero, jego uderzenie świetnie sparował Radosław Majecki, lecz przy dobitce Luisa Sandovala był już bezradny i Polacy ostatecznie przegrali 0:2.

Po pierwszym meczu fazy grupowej reprezentacja Polski zajmuje trzecie miejsce w grupie. Liderem jest Senegal, który pokonał Tahiti 3:0. Drugie spotkanie, właśnie z Tahitańczykami, biało-czerwoni rozegrają 26 maja o 20:30 w Łodzi.