ReprezentacjeReprezentacje futsaluReprezentacja AAktualności[FUTSAL] Porażka z Hiszpanią na zakończenie turnieju Powrót

AktualnościReprezentacja futsalu A

[FUTSAL] Porażka z Hiszpanią na zakończenie turnieju

27 / 10 / 19 Autor: PZPN

W smutnych nastrojach biało-czerwoni kończą turniej eliminacyjny do mistrzostw świata w futsalu. W ostatnim meczu przegrali z Hiszpanią 1:4 i zakończyli zmagania na czwartym miejscu. O tym, że zabraknie nas na przyszłorocznym mundialu na Litwie było już jednak wiadomo wcześniej.

Polacy rozpoczęli niedzielny pojedynek ostrożnie, ale jednak lepiej aniżeli utytułowani rywale. Pierwszy groźny strzał oddał Remigiusz Spychalski, a próba Sebastiana Leszczaka po rykoszecie sprawiła wiele problemów bramkarzowi Hiszpanii. Ekipa z Półwyspu Iberyjskiego rozkręcała się powoli, gdy jednak wydawało się, że zyskuje inicjatywę po błędzie na własnej połowie i przejęciu piłki przez Michała Kubika futbolówkę wpakował do siatki Mikołaj Zastawnik.

Hiszpanie dobrze radzili sobie z piłką, nawet pod presją, ale biało-czerwoni grali bardzo ambitnie. Duże problemy sprawiali Polakom po rzutach rożnych i po jednym z nich wyrównali stan meczu. Powtórzył się więc scenariusz z poprzednich meczów, gdy to Polacy prowadzili, a z czasem tracili korzystny wynik. Hiszpanie ponadto trzykrotnie stemplowali bramkę Michała Kałuży, który w kilku sytuacjach pokazał także swój kunszt.

Polacy nie odstawali jednak od rywali. Sytuacje w pierwszej połowie miał jeszcze Piotr Łopuch, uderzali groźnie z dystansu Zastawnik oraz Dominik Solecki, próbował także Sebastian Leszczak. Na przerwę w lepszych humorach schodzili jednak rywale. Po błędzie w defensywie do siatki piłkę skierował Solano.

Wraz z upływem kolejnych minut nasi rywale na parkiecie czuli się coraz lepiej. Biało-czerwoni płacili cenę za ofiarną grę w pierwszej połowie, z czasem mając coraz większe problemy z dotrzymywaniem kroku swoim rywalom. Hiszpanie natomiast mając coraz więcej przestrzeni imponowali techniką. Na początku drugiej połowy w szybki sposób pograli i przedostali się pod bramkę Kałuży, a tam Lin sprytnym technicznym strzałem pokonał naszego bramkarza.

Ataki Hiszpanów jednak nie słabły. Aktywny był Fernan, uderzał także Boyis. Po sprytnie rozegranym rzucie wolnym do siatki trafił natomiast Bebe. Po stronie biało-czerwonych wynik próbowali zmienić Mikołaj Zastawnik czy Michał Kubik, próby te jednak były nieudane. W ostatnich minutach z dobrej strony w bramce pokazał się Krzysztof Iwanek, który zastąpił Michała Kałużę. To uczestnik niedawnych mistrzostw Europy U-19 i nadzieje naszego futsalu.

Polska – Hiszpania 1:4 (1:2)

Bramki : Mikołaj Zastawnik 6 – Lin 8, 22, Solano 18, Bebe 25

Polska : 1. Michał Kałuża – 3. Remigiusz Spychalski, 6. Piotr Łopuch, 7. Mikołaj Zastawnik, 13. Tomasz Kriezel – 20. Krzysztof Iwanek, 2. Michał Kubik, 4. Mateusz Lisowski, 5. Robert Gładczak, 8. Dominik Solecki, 9. Tomasz Lutecki, 10. Sebastian Leszczak, 11. Piotr Pietruszko, 14. Michał Marek.

Hiszpania : 12. Juanjo – 4. Bebe, 5. Boyis, 6. Solano, 9. Fernan – 1. Jesus Herrero, 2. Ortiz, 3. Marc Toira, 7. Adolfo, 8. Lin, 10. Rafa Usin, 11. Joselito, 14. Raul Campos, 15. Juan Emilio

Sędzia : Dario Pezzuto – Farik Keco