AktualnościReprezentacja futsalu A

Drugie mistrzostwo Europy Włochów!

09 / 02 / 14 Autor: PZPN

Reprezentacja Włoch po raz drugi w swojej historii sięgnęła po mistrzostwo Europy w futsalu! W wielkim finale belgijskiego turnieju pokonali pogromców Hiszpanii - Rosję 3:1.

Losy finału zostały rozstrzygnięte w pierwsze połowie. Włosi wyszli na prowadzenie w 7. minucie po golu Gabriela Limy, a w 10. minucie do wyrównania doprowadził Eder Lima. Później na parkiecie królowali już tylko Włosi, a bramki zdobywali Murilo (14.) i Giasson (19.).

Po raz pierwszy Włochy zdobyły tytuł mistrzowski w sezonie 2002/03. Ostatnie cztery turnieje wygrywali Hiszpanie, którzy tym razem musieli się zadowolić tylko brązem po zwycięstwie 8:4 nad Portugalią.

Nagrodę adidas Golden Boot Award zdobył Rosjanin Eder Lima, który strzelił osiem bramek i zanotował cztery asysty.