ReprezentacjeReprezentacja A AktualnościMichał Probierz: Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa  Powrót

AktualnościReprezentacja A

Michał Probierz: Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa

 16 / 06 / 24 Autor: PZPN
Michał Probierz: Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa

Niestety, mimo objęcia prowadzenia w pierwszym meczu na mistrzostwach Europy, biało-czerwoni ponieśli porażkę z Holendrami 1:2. W pierwszej połowie wynik otworzył Adam Buksa po uderzeniu głową, jednak rywale jeszcze przed zejściem do szatni doprowadzili do wyrównania. Polacy walczyli i byli bliscy remisu, ale ostateczny cios zadała drużyna „Oranje”. Zwycięskiego gola strzelił Wout Weghorst. – Chciałbym podziękować naszym kibicom, którzy nas wspierali. Bardzo żałujemy, że w końcówce nie udało się nam zdobyć wyrównującej bramki – powiedział po meczu selekcjoner Michał Probierz.  


Michał Probierz o meczu z Holandią:

– Powiedziałem moim zawodnikom, że zabrakło nam piłkarskiego cwaniactwa. W pewnym momencie powinniśmy dłużej utrzymać się przy piłce czy umieć przenieść ciężar gry. Potrzebowaliśmy też stwarzania więcej zagrożenia. Pokazaliśmy jednak, że potrafimy grać z dużo silniejszym rywalem. Mimo że przegraliśmy, to bardzo dobry prognostyk przed kolejnym spotkaniem z Austrią. Wszyscy w drużynie wierzymy, że idziemy w dobrym kierunku. Nie poddajemy się, bo teraz musimy zrobić wszystko, żeby wygrać dwa pozostałe mecze. Wierzymy, że jako zespół scalimy się jeszcze bardziej i będziemy mocniejsi. Bardzo istotne było dla mnie, że mogliśmy zagrać agresywnie, wysoko. Nie wycofywaliśmy się, tylko podejmowaliśmy rywalizację. Piłka nożna ma jednak takie momenty, że czasami trzeba wycofać się w pole karne. Nie da się tego uniknąć. Uważam, że zespół był bardzo dobrze poukładany, ale jak już wcześniej wspomniałem, zabrakło nam cwaniactwa i asekuracji. Wiem, że Bartek Salamon wziął winę za gola na siebie, ale ja tak nie uważam. Wiele razy wybronił naszą drużynę w trudnych sytuacjach. Musimy popracować nad naszymi błędami. Podczas meczu byłem bardzo spokojny i żałować można, że nie udało się wywalczyć korzystnego rezultatu.

O zdrowiu Bartosza Salamona:

Bartek jest teraz z lekarzem i zobaczymy, jak wygląda jego stan zdrowia. Mam nadzieję, że to nic poważnego i nie ma żadnego złamania.

O Robercie Lewandowskim i Pawle Dawidowiczu:

Rehabilitacja Roberta zmierza w dobrym kierunku. Jest bardzo duża szansa, że będzie mógł zagrać w meczu z Austrią. Na pewno to bardzo ważny zawodnik w naszej kadrze i liczymy, że będzie w pełni sił. Mam również nadzieję, że zdrowy będzie też Paweł Dawidowicz i wtedy rywalizacja w drużynie bardzo się wzmocni.

O meczu z Austrią:

Na pewno będziemy oglądać mecz Austrii z Francją i będziemy odpowiednio przygotowywać zespół. Musimy zobaczyć, jak ta rywalizacja będzie przebiegała. Wiadomo, że nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa na tym turnieju. Zrobimy wszystko, żeby w kolejnym spotkaniu zagrać mądrzej. Zwycięstwo z zespołem Austrii jest teraz dla nas kluczowe.

 

Regulamin Newslettera
pobieranie strony...
Newsletter - zapisz się!
regulamin
Zapisz się
Wideo