ReprezentacjeReprezentacja A AktualnościMichał Probierz: Wszyscy pracują z maksymalnym zaangażowaniem Powrót

AktualnościReprezentacja A

Michał Probierz: Wszyscy pracują z maksymalnym zaangażowaniem

 17 / 11 / 23 Autor: PZPN
Michał Probierz: Wszyscy pracują z maksymalnym zaangażowaniem

– Dopóki jest na to szansa, chcemy powalczyć o bezpośredni awans. Nie wykorzystaliśmy szansy, którą mieliśmy w rękach, więc będziemy musieli liczyć na łut szczęścia i korzystne wyniki w innych spotkaniach. Teraz liczy się nasza potyczka z Czechami – powiedział na oficjalnej konferencji prasowej przed meczem z Czechami selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz.


Michał Probierz o…:

…składzie reprezentacji Polski na piątkowy mecz:

Budowanie składu na mecz rozpoczyna się już na etapie obserwacji zawodników w ich klubach oraz selekcji. Duży wpływ na to ma również rywal, czyli w tym przypadku reprezentacja Czech. Wiemy, że w tej kadrze nastąpiło kilka dowołań i jesteśmy przygotowani, że zmianie ulegnie także ich boiskowe ustawienie. Mogą zagrać zarówno trójką, jak i czwórką obrońców. Jesteśmy gotowi na oba te warianty. Chcemy w kadrze zawodników, którzy regularnie grają w swoich klubach i pasują do danego spotkania.

…reprezentacji Czech:

Jesteśmy świadomi, że reprezentacja Czech gra bardzo mocno, agresywnie, co widać było już w pierwszym spotkaniu. Od pierwszych minut starają się narzucić przeciwnikowi taki styl gry. Musimy się temu przeciwstawić, a po odzyskaniu piłki płynnie przechodzić do fazy ataku. Nie możemy pozwolić sobie na straty piłek. Cieszę się, że wreszcie mieliśmy okazję poświęcić pełen trening organizacji gry, na poprzednim zgrupowaniu nie mieliśmy zbyt wiele czasu. To element, który chcemy poprawić. Pragniemy być przygotowani na grę w różnych ustawieniach, gdyż zdarzają się zmiany personalne.

…problemach z boiskiem treningowym:

Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które dokładały wszelkich starań, by boiska, na których mieliśmy trenować, były w dobrym stanie. Mamy taką porę roku, że w całej Polsce pojawiają się problemy z murawami. Po objeździe wielu nawierzchni w całej Warszawie, uznaliśmy, że to w Książenicach będzie dla nas najlepsze.

…spotkaniu z Czechami i zaangażowaniu zawodników:

Dopóki jest na to szansa, chcemy powalczyć o bezpośredni awans. Nie wykorzystaliśmy szansy, którą mieliśmy w rękach, więc będziemy musieli liczyć na łut szczęścia i korzystne wyniki w innych spotkaniach. Teraz liczy się nasza potyczka z Czechami. Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z podejścia zawodników. Mimo tego, że ktoś będzie musiał znaleźć się poza kadrą, wszyscy trenują z maksymalnym zaangażowaniem. Piłkarze przyjmują uwagi przekazywane przez sztab szkoleniowy i bardzo mnie to cieszy.

…Janie Bednarku:

Janek ma w klubie ostatnio dobry czas. Jego drużyna regularnie zwycięża, więc to także dla niego motywacja do jeszcze cięższej pracy. Dzięki kolejnym triumfom rośnie też jego pewność siebie. Dodatkowo trener wyraża się o nim pochlebnie. W reprezentacji Polski nikogo nie skreślamy. Obserwujemy szeroką grupę zawodników i przed nikim nie zamykamy drzwi.

…Karolu Świderskim:

Karol jest bardziej doświadczonym i świadomym zawodnikiem w porównaniu do okresu, w którym współpracowaliśmy w klubie. Bardzo przyjemnie patrzy się na zawodnika, którego prowadziłem praktycznie od wieku juniora, sprowadzając go z SMS Łódź. Cieszy mnie jego skuteczność. Gdyby nie urazy, których w pewnym momencie doświadczał, mógłby znajdować się teraz na jeszcze wyższym poziomie.

…Robercie Lewandowskim:

Robert jest jednym z najlepszych napastników na świecie i młodsi zawodnicy mogą od niego czerpać. Widzę, że często z nim rozmawiają. Moim zdaniem atmosfera w zespole jest bardzo dobra, to motywujące. Musimy być wewnątrz zespołu otwarci na siebie. To dodaje pewności w poczynaniach.

…stylu gry:

Nie możemy obawiać się posiadania piłki. Musimy być otwarci na grę, szukać kontaktu z futbolówką, swoich okazji. Czasami te „hamulce” puszczają dopiero, gdy zespół przegrywa. My musimy być tak nastawieni od samego początku. Mamy piłkarzy, którzy odgrywają ważne role w klubach, są odważni. Trzeba to teraz przenieść na grę w reprezentacji Polski. Nie możemy nawet na chwilę cofnąć nogi.

Regulamin Newslettera
pobieranie strony...
Newsletter - zapisz się!
regulamin
Zapisz się
Wideo