ReprezentacjeReprezentacja A AktualnościCzesław Michniewicz: Szanujemy mistrzów świata, ale nie ma w nas strachu Powrót

AktualnościReprezentacja A

Czesław Michniewicz: Szanujemy mistrzów świata, ale nie ma w nas strachu

 03 / 12 / 22 Autor: PZPN
Czesław Michniewicz: Szanujemy mistrzów świata, ale nie ma w nas strachu

– Z pewnością spotkanie z Francją będzie zupełnie innym meczem, niż potyczki grupowe. Będzie mu towarzyszyło nieco inne napięcie. My osiągnęliśmy już nasz podstawowy cel, którym było wyjście z grupy. Niektóre drużyny cieszyły się z awansu po dwóch meczach, my zapewniliśmy sobie emocje do samego końca. Musimy już jednak odciąć się od tego, co w grupie, bo to już przeszłość – powiedział na oficjalnej konferencji prasowej przed meczem z Francją selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz.


Czesław Michniewicz o…:

…reprezentacji Francji:

Czas skupić się na sobie. Wiemy, co nie funkcjonowało w naszej grze na satysfakcjonującym poziomie i chcemy to poprawić. Francja to zespół, który jest na podobnym poziomie co Argentyna, choć może ma nawet więcej indywidualności. To mistrz świata, który ma świetny zespół i doskonałego trenera, ale nikt nie zabroni nam marzyć o zwycięstwie. Aby to osiągnąć, trzeba strzelać gole i zrobimy wszystko, by tak się stało.

…wykorzystywaniu słabszych stron u rywala:

Szukałem bardzo długo słabszych stron u Francuzów, ale ich nie znalazłem. A mówiąc poważnie, każdy zespół ma fazy w meczu, gdy prezentuje się nieco gorzej. Na to trzeba jednak ciężko zapracować. Jeżeli nie nałożymy na przeciwnika odpowiedniej presji, na pewno rywal błędów nie popełni. Przeprowadziliśmy już analizę gry reprezentacji Francji, przedstawiliśmy ją drużynie. Kolejna odprawa będzie poświęcona już wyłącznie naszej drużynie i sposobu, w jaki chcemy grać.

…ofensywie reprezentacji Polski:

Problemem w naszych poczynaniach ofensywnych było dotąd to, że w łatwych sytuacjach decydowaliśmy się na trudne podania. Dość często traciliśmy piłkę przez własną niedokładność. Dlatego właśnie dogrania nie docierały do Roberta Lewandowskiego. Napastnika trzeba odpowiednio wprowadzić w pole karne, by mógł się pokazać. Przeciwko Arabii Saudyjskiej zagraliśmy całkiem udanie. Argentyna już nam na tak wiele nie pozwoliła. Nie wykorzystywaliśmy przechwytów w środku boiska, nie wyprowadzaliśmy z tego kontrataków. Na pewno musimy lepiej wykorzystywać takie momenty. Francuzi grają bardzo wysoko, a po stracie błyskawicznie doskakują do pressingu. Nie oznacza to jednak, że nie da się im strzelić gola, co pokazali już na tym turnieju grupowi rywale mistrzów świata.

…grze defensywnej kadry:

Te drużyny, które nie grały dobrze w defensywie, pojechały już do domu. My obraliśmy swoją strategię na wyjście z grupy i to się powiodło. Teraz chcemy już zagrać inaczej. Cieszę się, że zmierzymy się z mistrzem świata w spotkaniu o stawkę. Dla obu ekip będzie to „być albo nie być”. Ranga spotkania jest bardzo wysoka, ale na pewno się go nie boimy. Swój podstawowy cel osiągnęliśmy, wszystko, co dalej, będzie ponadto. Jesteśmy dumni z tego, w jakim miejscu się znaleźliśmy. Szanujemy naszego rywala, doceniamy jego ogromną klasę, ale na pewno nie ma w nas strachu.

…krytyce stylu gry reprezentacji Polski:

Piłka nożna na poziomie reprezentacyjnym polega na wygrywaniu trofeów. Mistrzostwa świata odbywają się raz na cztery lata, nie można sobie pozwolić na łatwe tracenie bramek. Broniliśmy się dobrze jako zespół i w nagrodę zagramy z Francją. Krytyka towarzyszy każdemu selekcjonerowi. Ja już nauczyłem się nie przywiązywać wielkiej wagi do pewnych kwestii. Dla mnie to coś normalnego, przyzwyczaiłem się do tego ja i cała moja rodzina. Obejmując to stanowisko wiedziałem, na co się piszę. Wierzymy, że w niedzielę możemy rozegrać dobry mecz. Mamy swoje atuty, niektórych jeszcze nie pokazaliśmy, więc liczę, że to nastąpi w potyczce z Francją.

Regulamin Newslettera
pobieranie strony...
Newsletter - zapisz się!
regulamin
Zapisz się
Wideo