ReprezentacjeReprezentacja A AktualnościCzesław Michniewicz: Dziś wieczorem piłkarze poznają skład na mecz z Meksykiem Powrót

AktualnościReprezentacja A

Czesław Michniewicz: Dziś wieczorem piłkarze poznają skład na mecz z Meksykiem

 21 / 11 / 22 Autor: PZPN
Czesław Michniewicz: Dziś wieczorem piłkarze poznają skład na mecz z Meksykiem

– Jesteśmy przekonani co do ustawienia i składu na jutrzejszy mecz. Dziś wieczorem poznają go również zawodnicy. Chcę, żeby mieli czyste głowy, wiedzieli kto gra, a kto może wejść na boisko – powiedział na oficjalnej konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem z Meksykiem selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz.


O tym, jak daleko w turnieju może zajść reprezentacja Polski:

Pod pewnymi warunkami stać nas na wyjście z grupy. Ale wszyscy nasi rywale mają taki sam cel. To bardzo silne zespoły. Po pierwszej fazie szesnaście drużyn wróci do domu, a my nie chcemy być w tym gronie. Mamy wielu doświadczonych zawodników, którzy w przeszłości grali na wielkich turniejach, ale w kadrze są też młodzi. Myślę, że ta mieszanka może dać nam satysfakcję.

O dyspozycji zawodników, którzy ostatnio nie grali w klubach:

Oceniam ich bardzo pozytywnie. Są w bardzo dobrej dyspozycji fizycznej – nie mam pod tym względem żadnych zastrzeżeń. Tego aspektu w ogóle nie rozpatrujemy. Wszyscy są do naszej dyspozycji, włącznie z Michałem Skórasiem, który po ostatnim meczu ligowym leczył delikatny uraz.

O wtorkowym rywalu:

Dokładnie przeanalizowaliśmy reprezentację Meksyku, bardzo szanuję trenera tej drużyny. Meksykanie mają duże doświadczenie – Ochoa zagra w mistrzostwach świata już po raz piąty. Niektórzy nasi piłkarze nie mają tylu meczów w kadrze. Wiemy o nich dużo, ale oni też dużo wiedzą o nas. 

O „mylenie tropów” przed meczem:

Zarówno my, jak i Meksykanie analizując wzajemnie swoje składy mamy pewnie po jednej-dwie wątpliwości. Nie robimy niczego na siłę. Przy dzisiejszej technologii jeśli ktoś będzie zaskoczony składem rywala, to znaczy, że nie przygotował się do meczu odpowiednio. Niespodzianek zatem nie będzie.

O tym, kto jest faworytem jutrzejszego meczu:

W piłce często jest tak, że faworyt nie wygrywa. Nie patrzymy na Meksyk jak na faworyta. Jesteśmy na mistrzostwach świata i czujemy się jak każda inna drużyna. Wierzymy w siebie i chcemy pokazać to na boisku.

O tym, jak powstrzymać Leo Messiego:

Cały świat się zastanawia, jak powstrzymać Messiego, ale nikt nie znalazł jeszcze antidotum. Mamy dużą wiedzę na temat Argentyny, co tydzień widzimy ich w największych klubach. Ja sam od 1978 roku kibicuję tej drużynie, oczywiście za wyjątkiem trzeciego meczu na tym mundialu. O Argentynie będziemy myśleć dopiero po meczu z Arabią Saudyjską.

O przedturniejowej presji:

Czuję odpowiedzialność przed narodem, ale to nie jest tak, że jakoś specjalnie się denerwuję czy nie mogę spać po nocach. To olbrzymie wyróżnienie, móc poprowadzić reprezentację w mistrzostwach świata i tak do tego podchodzę. Staram się cieszyć każdą minutą w Katarze. 

Regulamin Newslettera
pobieranie strony...
Newsletter - zapisz się!
regulamin
Zapisz się
Wideo