ReprezentacjeReprezentacja A AktualnościKrzysztof Piątek: Zmiennicy przesądzili o naszym zwycięstwie Powrót

Krzysztof Piątek: Zmiennicy przesądzili o naszym zwycięstwie

16 / 11 / 22 Autor: PZPN

Wszedł i strzelił zwycięskiego gola – Krzysztof Piątek zapewnił biało-czerwonym zwycięstwo 1:0 w towarzyskim spotkaniu z Chile. To było 11. trafienie „Piony” w reprezentacji Polski. – Gram regularnie w klubie i to jest najważniejsze – przyznał.

Piątek na boisku zameldował się w 59. minucie. 26 minut później świetnie odnalazł się w polu karnym rywali. Napastnik US Salernitany 1919 w odpowiednim momencie dostawił nogę, dobijając strzał Jakuba Kiwiora. Chwilę później w swoim stylu mógł celebrować bramkę. Ta bramka zapewniła Polakom skromną wygraną. – Zmiennicy przesądzili o naszym zwycięstwie. Dali odpowiednią jakość. Cieszy fakt, że zagraliśmy na zero z tyłu. Gram regularnie w klubie i to jest najważniejsze. Zdobyłem w klubie kilka bramek, zaliczyłem trochę asyst. Mam nadzieję, że najlepsze jeszcze przede mną – powiedział napastnik, który w drużynie narodowej po raz jedenasty wpisał się na listę strzelców.

Dzięki instynktowi Piątka biało-czerwoni jadą do Kataru zbudowani mentalnie, bo wygrali w próbie generalnej przed mundialem. Ale łatwo nie było. – Mieliśmy problemy z utrzymaniem się przy piłce. Artur Vidal dobrze rozgrywał piłkę, co nam utrudniało kontrolę wydarzeń na boisku. W takich warunkach, jakie mieliśmy, wiedziałem, że muszę schodzić po piłkę do środka pola i starałem się to często robić – dodał zdobywca zwycięskiej bramki dla Polski.