ReprezentacjeReprezentacja A AktualnościCzesław Michniewicz: Trzeba awansować na te mistrzostwa Powrót

AktualnościReprezentacja A

Czesław Michniewicz: Trzeba awansować na te mistrzostwa

 09 / 10 / 22 Autor: PZPN
Czesław Michniewicz: Trzeba awansować na te mistrzostwa

– Na pewno można było trafić gorzej. Uważam, że nasza grupa jest atrakcyjna. Wszyscy rywale znajdują się w zasięgu. Wiemy, że dwie drużyny awansują bezpośrednio do finałów mistrzostw Europy i myślę, że Polska znajdzie się w tym gronie. Trzeba zakwalifikować się na te mistrzostwa – powiedział tuż po ceremonii losowania grup we Frankfurcie Czesław Michniewicz, selekcjoner reprezentacji Polski.


– Z pewnością można wyróżnić Czechy. To silna reprezentacja. Mogliśmy się z nią zmierzyć już w barażach o mundial w Katarze, ale po dogrywce lepsi od Czechów okazali się Szwedzi, którzy później przyjechali na Stadion Śląski w Chorzowie. Zawsze groźne są oczywiście Wyspy Owcze, o czym przekonałem się będąc jeszcze trenerem reprezentacji Polski do lat 21. Na szczęście dla nas nie zagramy z najtrudniejszymi. Być może zmierzymy się z nimi już w finałach w Niemczech – stwierdził Czesław Michniewicz.

– Nie chcieliśmy grać z Białorusią. Wiemy, jaka byłaby otoczka tego spotkania i cieszę się, że nie musimy się o to martwić. Teraz w stu procentach skupiamy się zaś na przygotowaniach do mistrzostw świata, które w listopadzie i grudniu zostaną rozegrane w Katarze. To nasz priorytet – zakończył selekcjoner reprezentacji Polski.

Regulamin Newslettera
pobieranie strony...
Newsletter - zapisz się!
regulamin
Zapisz się
Wideo