ReprezentacjeReprezentacja A AktualnościCezary Kulesza: Naszym celem jest pierwsze miejsce Powrót

AktualnościReprezentacja A

Cezary Kulesza: Naszym celem jest pierwsze miejsce

 09 / 10 / 22 Autor: PZPN
Cezary Kulesza: Naszym celem jest pierwsze miejsce

– Za nami bardzo dobre losowanie eliminacji mistrzostw Europy 2024. Będziemy faworytem grupy E. Awans z pierwszego miejsca to nasz cel. Szanujemy rywali, ale wszyscy są w naszym zasięgu i liczę na to, że już niedługo to udowodnimy! – skomentował losowanie grup eliminacji EURO 2024 prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza.


– Bałem się, że trafimy na Francję, ewentualnie na Anglię, ale na szczęście te drużyny zostały rozlosowane wcześniej. Pewnie problem byłby, gdybyśmy trafili na Białoruś, bo wiemy, jakie jest nastawienie naszych kibiców… Nie jest to przeciwnik bardzo mocny, ale z politycznych względów lepiej było na niego nie trafić – podkreślił prezes PZPN.

– Nie trafiliśmy do grupy śmierci, ale chciałbym nadmienić, że żaden przeciwnik się nie położy, obojętnie czy jest niżej notowany, czy nie. Trzeba wyjść na boisko i tam pokazać swoją wyższość. Jeśli będziemy wygrywali, to kibice na pewno będą przychodzili na nasze mecze. Teraz skupiamy się natomiast na mistrzostwach świata w Katarze. To jest dla nas najważniejsze. Kontrakt z trenerem Czesławem Michniewiczem obowiązuje do końca roku i wszelkie decyzje, co do przyszłości, będziemy podejmowali już po mundialu – zaznaczył Cezary Kulesza.

Regulamin Newslettera
pobieranie strony...
Newsletter - zapisz się!
regulamin
Zapisz się
Wideo