ReprezentacjeReprezentacja A AktualnościCzesław Michniewicz: Wyzwaniem będzie przebudowa środka pola Powrót

AktualnościReprezentacja A

Czesław Michniewicz: Wyzwaniem będzie przebudowa środka pola

 19 / 09 / 22 Autor: PZPN
Czesław Michniewicz: Wyzwaniem będzie przebudowa środka pola

– Wszyscy zawodnicy są zdrowi i to nas bardzo cieszy. Niektórzy jeszcze w niedzielny wieczór rozgrywali swoje mecze, jak Piotr Zieliński, ale gdy wygrywa się w wyjazdowym spotkaniu z mistrzem Włoch, sił na pewno przybywa. Wszyscy stawili się na zgrupowaniu w dobrych nastrojach, z dużą chęcią do gry – powiedział na konferencji prasowej otwierającej wrześniowe zgrupowanie selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz.


Czesław Michniewicz o…

…obsadzie bramki we wrześniowych meczach:

Mamy już pomysł, który bramkarz wystąpi w czwartkowym meczu z Holandią, ale przed nami jeszcze kilka treningów. Nie chcemy wyprzedzać możliwych zdarzeń. Wojtek Szczęsny wraca do pełnej dyspozycji po kontuzji, miałem już okazję z nim porozmawiać. Jest już w porządku, od kilku dni trenuje i będzie gotowy na ewentualny występ przeciwko Holandii. Jeśli zdecydujemy inaczej, ktoś inny wskoczy między słupki. Nie musimy się na pewno martwić o obsadę tej pozycji. Co do Rafała Gikiewicza, znajduje się w gronie zawodników, których obserwujemy. Tym razem nie dostał powołania, bo postawiliśmy na innych zawodników. Niestety, nie możemy powołać dziesięciu bramkarzy.

…szerokiej grupie zawodników:

Nie zamykamy przed nikim drzwi do kadry, zwłaszcza przed zawodnikami, którzy już w niej grali i brali udział w wielkich, międzynarodowych imprezach. Na chwilę obecną jasna jest tylko sytuacja Kuby Modera, który nie zdąży się wyleczyć i pojechać na mistrzostwa. Powołaliśmy na wrześniowe zgrupowanie trzydziestu zawodników. 29 będzie do dyspozycji w meczu z Holandią, bo przymusowa pauza spowodowana żółtymi kartkami czeka Szymona Żurkowskiego. Będzie mógł jednak zagrać z Walią. Kilku innych piłkarzy jest zagrożonych kartkami w meczu z Holandią, więc musieliśmy powołać szersze grono piłkarzy. Każdy, kto interesuje się reprezentacją Polski, jest w stanie wytypować grono kilkunastu piłkarzy, którzy mają największe szanse na wyjazd do Kataru. Przed nami jeszcze dwa miesiące do pierwszego meczu, więc musimy obserwować szerszą grupę.

…Robercie Gumnym:

Robert przebijał się do podstawowego składu Augsburga, zaczął już grać, ale później przydarzyły mu się urazy. Gdy już je wyleczył, prezentuje się bardzo dobrze. Może grać na trzech pozycjach w linii defensywnej, więc daje nam sporo opcji. Wierzę w niego i jego potencjał. Jeśli regularnie gra w tak silnej lidze jak niemiecka, oznacza to, że jest zawodnikiem na poziomie międzynarodowym.

…przebudowie środka pola:

Gdy spojrzymy na skład, który wybiegł na murawę w meczu ze Szwecją, mamy zupełnie inny środek pola. Nie ma Krystiana Bielika, Kuby Modera i Jacka Góralskiego. Potrzebujemy nowych zawodników, szukamy opcji, stąd choćby powołanie dla Kuby Piotrowskiego. Wiem, na co stać tego chłopaka, gra regularnie w zespole występującym w Lidze Europy. Karol Linetty też jest w innej sytuacji, niż był w czerwcu. Nie ukrywam, że środek pola jest dla nas największym wyzwaniem. Trzeba jednak mieć świadomość, że możemy także zmienić ustawienie. Możemy grać na dwie dziesiątki czy dwójkę napastników. Opcji jest wiele. Teraz chcemy utrzymać się w najwyższej dywizji Ligi Narodów i to jest nasz podstawowy cel.

Regulamin Newslettera
pobieranie strony...
Newsletter - zapisz się!
regulamin
Zapisz się
Wideo