ReprezentacjeReprezentacja A AktualnościCzesław Michniewicz selekcjonerem reprezentacji Polski Powrót

AktualnościReprezentacja A

Czesław Michniewicz selekcjonerem reprezentacji Polski

 31 / 01 / 22 Autor: PZPN
Czesław Michniewicz selekcjonerem reprezentacji Polski

31 stycznia 2022 roku nowym selekcjonerem reprezentacji Polski został Czesław Michniewicz. – Po wielu rozmowach, analizach i dłuższym zastanowieniu dokonałem wyboru, z którego jestem zadowolony i uważam za najlepszy z możliwych w obecnych warunkach. Trener Michniewicz przekonał mnie swoim konkretnym planem. Naszym głównym celem są mecze barażowe i - w co obaj wierzymy - awans na mistrzostwa świata w Katarze – powiedział Cezary Kulesza, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. 52-letni trener podpisał kontrakt do końca roku, z opcją przedłużenia.


– Sytuacja, w której znaleźliśmy się na przełomie roku, była naprawdę trudna. Zostaliśmy zarówno bez selekcjonera, jak i sztabu, który zajmował się reprezentacją. Na rynku była dostępna ograniczona liczba wolnych trenerów, mogących ubiegać się o tak prestiżową funkcję, dlatego musieliśmy odłożyć emocje na bok i przeprowadzić cały proces bardzo dokładnie. Spotykałem się z trenerami, analizowałem ich pomysł na prowadzenie kadry, negocjowałem warunki umowy, by nie doszło więcej do sytuacji, z którą mieliśmy do czynienia pod koniec grudnia. Postawiłem na Czesława Michniewicza, który ma odpowiednie cechy i doświadczenie, by poprowadzić reprezentację w walce o mundial – powiedział Kulesza.

– Michniewicz pracował już w reprezentacji młodzieżowej, gdzie wypadł bardzo dobrze. Świetnie angażował grupę młodych i utalentowanych zawodników, umiał wygrywać ważne mecze, w których jego zespół nie był przedstawiany w roli faworytów. Udowodnił to po raz kolejny w ostatnich miesiącach, awansując do fazy grupowej Ligi Europy z Legią. Jest stworzony do gry o najwyższe cele i bardzo ceniony przez piłkarzy za swój warsztat. Ma umiejętność pokonywania silnych rywali, jest świetnym taktykiem, umie też zmobilizować zespół – dodał Prezes PZPN.

– Nie ukrywałem, że prowadzę negocjacje z kilkoma trenerami. Chciałem poznać punkt widzenia z różnych perspektyw, stąd moje rozmowy ze szkoleniowcami z Polski i z zagranicy. W tym gronie był między innymi Adam Nawałka. To profesjonalista w każdym calu. O ostatecznej decyzji zadecydowały szczegóły. Trener Michniewicz może liczyć na moje pełne wsparcie i zaangażowanie. Doskonale rozumiem emocje kibiców oraz mediów interesujących się wyborem selekcjonera reprezentacji Polski. To najważniejsze stanowisko trenerskie w polskim sporcie. Natomiast dla mnie ostatni miesiąc był czasem wytężonej pracy, spotkań i rozmów ze szkoleniowcami, analizowania wielu szczegółów. Teraz, gdy wybór nastąpił, liczy się już tylko „misja Rosja”. Awans jest naszym celem i wierzę, że z Czesławem Michniewiczem na ławce trenerskiej to zadanie jest możliwe do wykonania. Patrzymy w przyszłość z optymizmem, z czego zresztą nasz selekcjoner również jest znany – podsumował Cezary Kulesza.

O godzinie 13:30 na PGE Narodowym odbędzie się prezentacja nowego selekcjonera drużyny narodowej. Transmisja na żywo na portalu Łączy Nas Piłka.

 

Regulamin Newslettera
pobieranie strony...
Newsletter - zapisz się!
regulamin
Zapisz się
Wideo