ReprezentacjeReprezentacja A AktualnościPaulo Sousa: Każdy z nas dzisiaj grał poniżej oczekiwań Powrót

AktualnościReprezentacja A

Paulo Sousa: Każdy z nas dzisiaj grał poniżej oczekiwań

 15 / 11 / 21 Autor: PZPN
Paulo Sousa: Każdy z nas dzisiaj grał poniżej oczekiwań

– Chcieliśmy naciskać na rywala, ale używaliśmy więcej serca niż umysłu. Musimy podejmować taktycznie i strategicznie mądre decyzje. Dzisiaj tego brakowało – powiedział selekcjoner Paulo Sousa na konferencji prasowej po przegranym 1:2 meczu z Węgrami na PGE Narodowym w Warszawie.


– Nie byliśmy w optymalnej formie. Ale był to dobry moment, żeby zespół dojrzał. Mamy takich piłkarzy, którzy mogą wykonać krok do przodu. Mamy jakość piłkarską, ale musimy być silniejsi jako drużyna. Wciąż mamy cel do realizacji. Musi być właściwe podejście mentalne do tego, by bardziej inteligentnie rozgrywać mecz. Wiemy o tym, że w przyszłości takie sytuacje mogą się powtórzyć. Nie możemy polegać na jednym, dwóch znakomitych zawodnikach, bo jak ich zabraknie, to co wtedy? Musimy wprowadzać do zespołu młodzież, bo ona potrzebuje zdobywać doświadczenie. Być może czekają ich kolejne mistrzostwa Europy i muszą być wtedy już ograni, zdobyć trochę międzynarodowego doświadczenia. Był to odpowiedni moment, by mogli wkomponować się do tego zespołu. Niestety, wynik nie ułożył się po naszej myśli. Mogliśmy grać u siebie bez presji i pokonać zdyscyplinowany zespół, jakim są Węgrzy. Nie mieliśmy jednak dzisiaj na boisku lidera i komunikacji w zespole – podkreślił Portugalczyk.

Porażka z Węgrami może zabrać Polsce rozstawienie w meczu barażowym. – Najważniejsze jest to, że chcieliśmy zagrać pierwszy mecz na swoim boisku. Ale w przeszłości pokazywaliśmy, że możemy rywalizować jak równy z równym na wyjeździe z silnym zespołem i myślę, że mamy na tyle dobrych piłkarzy, by w jednym meczu pokonać świetny zespół – dodał Paulo Sousa.

Regulamin Newslettera
pobieranie strony...
Newsletter - zapisz się!
regulamin
Zapisz się
Wideo