ReprezentacjeReprezentacja A AktualnościPaulo Sousa: Z pewnością mamy drużynę  Powrót

AktualnościReprezentacja A

Paulo Sousa: Z pewnością mamy drużynę

 09 / 09 / 21 Autor: PZPN
Paulo Sousa: Z pewnością mamy drużynę

– W drugiej połowie mieliśmy sporo problemów, bo rywal grał bardzo intensywnie. Anglicy są przyzwyczajeni do takiej gry, więc byli dla nas groźni, ale dobrze się broniliśmy, nie pozwalając rozwinąć im skrzydeł. Gdybyśmy mieli nieco więcej jakości przy własnych dośrodkowaniach, moglibyśmy pokusić się o strzelenie jeszcze jednego gola – powiedział po meczu z Anglią selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa.


– Stworzyliśmy sobie dziś kilka dogodnych szans, ale brakowało decydującego podania, wykończenia akcji. Cieszę się jednak, że mamy w zespole sporo jakości, co było widać choćby przy zdobytej przez nas bramce. Trochę boli fakt, że tak łatwo straciliśmy piłkę przy straconym golu, ale wynikało to także z pressingu nałożonego przez rywala. Myślę, że remis jest uczciwym rezultatem – dodał.

– Do samego końca wierzyłem, że możemy doprowadzić do wyrównania. Od pierwszego meczu kwalifikacji, z Węgrami, jesteśmy skupieni na realizacji zadania, którym jest strzelanie goli i wygrywanie kolejnych spotkań. Przy okazji ostatnich trzech meczów nie można zapominać, że aż czternastu zawodników, którzy są częścią tej kadry, nie mogło zagrać. Musimy pracować nad tym, żeby mieć zawsze zmienników o odpowiedniej jakości na każdej pozycji. Mogę jednak powiedzieć, że z pewnością mamy drużynę. Zawodnicy rozumieją swoje zadania, rośniemy jako zespół także dlatego, że także zawodnicy rezerwowi wiedzą, jaką rolę mają odegrać. To powoduje, że jesteśmy coraz silniejsi – ocenił.

– Ten zespół potrzebuje Grzegorza Krychowiaka w formie z Sevilli, ale minęło już od tego czasu kilka lat. Znajduje się teraz w innym punkcie, ale tak jest w przypadku każdego piłkarza. Jasne, chcielibyśmy, by grał szybciej, unikał zbędnych fauli. Potrzebujemy go jako lidera także w momencie, gdy nie ma piłki. Grzesiek doskonale czyta przestrzeń i jest bardzo przydatny dla zespołu – zakończył.

Regulamin Newslettera
pobieranie strony...
Newsletter - zapisz się!
regulamin
Zapisz się
Wideo