ReprezentacjeReprezentacja A AktualnościKolejny awans w rankingu FIFA! Biało-czerwoni na historycznym szóstym miejscu!  Powrót

Kolejny awans w rankingu FIFA! Biało-czerwoni na historycznym szóstym miejscu!

06 / 07 / 17 Autor: PZPN

To już oficjalnie! Reprezentacja Polski po raz kolejny zanotowała awans w rankingu FIFA. Biało-czerwoni zostali sklasyfikowani na historycznym, szóstym miejscu. W porównaniu do poprzedniego zestawienia podopieczni selekcjonera Adama Nawałki wywindowali się aż o cztery pozycje!

Na pierwsze miejsce w rankingu FIFA awansowała reprezentacja Niemiec, która ostatnio wywalczyła Puchar Konfederacji, na drugim miejscu plasuje się Brazylia, a na najniższym stopniu podium sklasyfikowano Argentynę. Czwarta lokata została zajęta przez Portugalię, a piąta przez Szwajcarię.

Spośród naszych grupowych rywali w eliminacjach do mundialu najwyżej została umiejscowiona Rumunia, która zajęła 42. miejsce, 47. pozycja została zajęta przez Danię, na 54. miejscu jest Czarnogóra. Armenia została umiejscowiona na 73. miejscu, a Kazachstan na 106. Cały ranking można sprawdzić tutaj

Trzeba również podkreślić, że jeśli reprezentacja Polski będzie notowała korzystne rezultaty w kwalifikacjach do mistrzostw świata i zakwalifikuje się na mundial, który będzie rozgrywany w Rosji, to podczas grudniowego losowania grup finałowych, przy utrzymaniu obecnego miejsca w rankingu znajdzie się w pierwszym koszyku.