ReprezentacjeReprezentacja A AktualnościRaport kadrowicza: Znakomity debiut Fabiańskiego Powrót

Raport kadrowicza: Znakomity debiut Fabiańskiego

18 / 08 / 14 Autor: PZPN

Do meczu eliminacji mistrzostw Europy 2016 z Gibraltarem pozostały niecałe trzy tygodnie, dlatego warto przeanalizować postawę reprezentantów Polski w rozgrywkach ligowych. Lepszego początku w barwach nowego klubu nie mógł sobie wymarzyć Łukasz Fabiański, którego Swansea City wygrało z Manchesterem United 2:1. Za sobotnie spotkanie były piłkarz m.in. Legii Warszawa i Arsenalu dostał od SkySports notę 7 (w skali 1 – 10).

Bramkarze

Artur Boruc (SOUTHAMPTON FC) – poza kadrą na mecz z Liverpoolem (1:2)

Łukasz Fabiański (SWANSEA CITY) – całe spotkanie przeciwko Manchesterowi United (2:1)

Wojciech Szczęsny (ARSENAL LONDYN) – 90 minut przeciwko Crystal Palace (2:1)

Obrońcy

Artur Jędrzejczyk (FK KRASNODAR) – 90 minut przeciwko FK Rostov (2:0)

Paweł Olkowski (FC KOELN) – cały mecz przeciwko FT Braunschweig w 1/32 finału Pucharu Niemiec  (4:0)

Łukasz Piszczek (BORUSSIA DORTMUND) – 90 minut w spotkaniu z Stuttgarter Kickers w 1/32 finału Pucharu Niemiec (4:1)

Łukasz Szukała (STEAUA BUKARESZT) – wszedł na murawę w 57. minucie meczu z Pandurii (6:0)

Igor Lewczuk (LEGIA WARSZAWA) – poza kadrą na mecz z Jagiellonią (3:0)

Jakub Wawrzyniak (AMKAR PERM) – w poniedziałek o godzinie 19:00 zmierzy się z Kubaniem Krasnodar

Maciej Wilusz (LECH POZNAŃ) – od 27. minuty w meczu z Pogonią Szczecin (1:1)

Pomocnicy

Kamil Grosicki (STADE RENNAIS) – 34 minuty przeciwko TG Evian (6:2)

Tomasz Jodłowiec (LEGIA WARSZAWA) – całe spotkanie przeciwko Jagiellonii Białystok (3:0)

Mateusz Klich (VfL WOLFSBURG) – poza składem na mecz 1/32 finału Pucharu Niemiec z Darmstadt (1:0 po rzutach karnych)

Karol Linetty (LECH POZNAŃ) – 66 minut w rywalizacji z Pogonią Szczecin (1:1)

Michał Żyro (LEGIA WARSZAWA) – 45 minut i gol strzelony Jagiellonii Białystok (3:0)

Maciej Rybus (TEREK GROZNY) – mecz z Mordovią Sarańsk w poniedziałek

Waldemar Sobota (CLUB BRUGGE) – na ławce rezerwowych w meczu z Cercle Brugge (1:1)

Napastnicy

Robert Lewandowski (BAYERN MONACHIUM) – 90 minut przeciwko SC Preussen Muenster w 1/32 finału Pucharu Niemiec (4:1)

Łukasz Teodorczyk (LECH POZNAŃ) – 90 minut przeciwko Pogoni Szczecin (1:1)

Arkadiusz Milik (AJAX) – całe spotkanie z AZ Alkmaar na ławce rezerwowych (3:1)