FederacjaAktualnościOdszedł Daniel Szpila Powrót

AktualnościFederacja

Odszedł Daniel Szpila

 28 / 06 / 26 Autor: PZPN
Odszedł Daniel Szpila

Ze smutkiem i żalem Kolegium Sędziów PZPN informuje, że zmarł Daniel Szpila, sędzia asystent szczebla centralnego. Arbiter, który na co dzień reprezentował Kolegium Sędziów Opolskiego ZPN, miał 50 lat. Rodzinie, Przyjaciołom oraz Bliskim składamy wyrazy szczerego współczucia. Daniel Szpila zostanie pochowany 2 lipca br. w Kluczborku.


Daniel Szpila w swojej karierze sędziował w blisko 850 spotkaniach. Ponad 200 z nich było na szczeblu centralnym – I oraz II ligi. Był zaangażowany w życie środowiska sędziowskiego. Pełnił funkcję członka zarządu KS Opolskiego ZPN oraz szkoleniowca-mentora dla wielu młodych arbitrów. Dzielił się swoją wiedzą i bogatym boiskowym doświadczeniem.

W kwietniu 2021 roku Daniel Szpila dowiedział się, że jest chory na SLA, czyli stwardnienie zanikowe boczne. Pomimo nieuleczalnej choroby, arbiter z Kluczborka wykazywał się wyjątkową siłą, motywacją oraz charakterem. Jak tylko mógł wciąż angażował się w działalność sędziowską w strukturach swojego związku piłkarskiego.

„Poza tym, że Daniel Szpila był bardzo dobrym arbitrem, przede wszystkim był fantastycznym mężem dla żony Katarzyny oraz ojcem dla dwóch synów. Był pasjonatem piłki nożnej, biegania, miłośnikiem gór oraz świetnym pedagogiem” – napisało Kolegium Sędziów PZPN.

„Danielu, Twój mecz na ziemi dobiegł końca, ale pamięć o Tobie pozostanie z nami na zawsze. Spoczywaj w pokoju!” – napisali o swoim Koledze arbitrzy z KS Opolskiego ZPN.

Regulamin Newslettera
pobieranie strony...
Newsletter - zapisz się!
regulamin
Zapisz się
Wideo