FederacjaAktualnościU-16: Polacy pokonali Szwedów Powrót

AktualnościFederacja

U-16: Polacy pokonali Szwedów

19 / 05 / 23 Autor: PZPN

W drugim meczu turnieju towarzyskiego FUTURE reprezentacja Polski do lat 16 wygrała ze Szwecją 2:1. Wynik spotkania po zmianie stron otworzył Igor Busz, ale do wyrównania w 72. minucie doprowadzili rywale. Zwycięstwo jednak zostało wywalczone przez biało-czerwonych – samobójcze trafienie zanotowali Szwedzi w 80. minucie. W ostatnim meczu zespół prowadzony przez trenera Rafała Lasockiego zagra z Belgią.

19 maja 2023, 13:00 – Holbaek
Polska – Szwecja 2:1 (0:0)
Bramki: Igor Busz 47, Leo Romero Sonesson 80 (s) – Wilmer Henriksson 72
Polska: 12. Adam Matysek – 2. Mikołaj Kotarba, 15. Tymoteusz Kliś, 13. Filip Zaczek – 17. Kamil Nowogoński (65, 4. Michał Reterski), 8. Dorian Markowski, 14. Igor Zieliński (65, 3. Antoni Kociniewski), 16. Mateusz Drążek, 20. Wiktor Mamroł (72, 7. Brian Malecki) – 18. Bartosz Kosiorek, 19. Antoni Wójcik (72, 6. Jan Kniat).
Żółte kartki: Filip Żaczek, Brian Malecki