FederacjaAktualnościW całej Europie startuje Tydzień Piłki Amatorskiej Powrót

AktualnościFederacja

W całej Europie startuje Tydzień Piłki Amatorskiej

 23 / 09 / 21 Autor: PZPN
W całej Europie startuje Tydzień Piłki Amatorskiej

To już tradycja, że ostatni tydzień września w całej futbolowej Europie poświęcony jest szczególnie piłce nożnej w amatorskim wydaniu. Dziś rozpoczął się UEFA Grassroots Week (Tydzień Piłki Amatorskiej), w którego obchody po raz kolejny włączył się również Polski Związek Piłki Nożnej.


Promocja oraz rozwój piłkarstwa amatorskiego to od kilku lat jeden z priorytetów, którym w swoich działaniach kierują się UEFA oraz zrzeszone w niej krajowe federacje, w tym PZPN. Organizacje kojarzone do niedawna wyłącznie z futbolem profesjonalnym, szeroko otworzyły się na piłkarzy-amatorów, starając się przyciągać na boiska jak najwięcej osób, bez względu na ich płeć, wiek, status społeczny czy umiejętności. Pokazują, że piłka nożna to uniwersalne narzędzie pomagające w poprawie kondycji fizycznej i zdrowia, budowaniu relacji oraz zacieśnianiu więzi społecznych, rozwoju osobistym, dające radość z gry i poprawiające samopoczucie.

Dla Polskiego Związku Piłki Nożnej obchody UEFA Grassroots Week są zwieńczeniem pracy, którą na rzecz wspierania i rozwoju piłki amatorskiej wykonuje na co dzień. Departament Piłki Amatorskiej (Grassroots) jest odpowiedzialny m.in. za Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich czy Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Na tym jednak nie kończą się działania PZPN w odniesieniu do piłki grassroots – kształcenie trenerów na co dzień pracujących w piłce amatorskiej, wsparcie rozwoju piłki kobiecej, wiele inicjatyw prowadzonych wraz z partnerami dla osób niepełnosprawnych i wiele innych.

Co więcej PZPN jest jedną z nielicznych federacji, która ma własne kanały komunikacji poświęcone wyłącznie piłce amatorskiej . Kanały PZPN „Piłka dla wszystkich” na Facebooku, Instagramie, Twitterze i YouTube inspirują, edukują, radzą i pokazują piękno futbolu w jego najczystszej postaci oraz zachęcają do wyjścia na boisko. Nie inaczej będzie w najbliższych dniach. Zapraszamy do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych. Łączy nas piłka!

Regulamin Newslettera
pobieranie strony...
Newsletter - zapisz się!
regulamin
Zapisz się
Wideo