AktualnościFederacja

Gorzki początek Uniwersjady

02 / 07 / 15 Autor: PZPN
Gorzki początek  Uniwersjady

Akademicka reprezentacja Polski udanie rozpoczęła swój pierwszy mecz na Uniwersjadzie w Gwangju i od 18 minuty, po bramce Nikol Kaletki, prowadziła z faworyzowanymi Chinkami 1:0. Biało-czerwone prezentowały się dobrze i kiedy wydawało się, że na przerwę zejdą z minimalnym prowadzeniem, rywalki zdobyły wyrównującą bramkę. Annę Palińską pokonała Li Wen.

W drugiej części gry do głosu dochodziły tylko Chinki, które zadały trzy ciosy i ostatecznie wysoko zwyciężyły 4:1. Do polskiej siatki trafiały Zhao Rong, Ma Xiaoxu i Lyu Yueyun.

Kolejny i jednocześnie ostatni mecz w grupie (Korea Północna wycofała się z rozgrywek) Polki zagrają w sobotę o godzinie 11:00 czasu koreańskiego (4 w nocy czasu polskiego). Naszym rywalem będzie Brazylia. Aby przedłużyć szansę na awans do decydującej fazy, białoczerwone muszą co najmniej zremisować. W przypadku porażki, nasze reprezentantki będą grać o miejsca 9-15.

Polska – Chiny 1:4 (1:1)

Bramki: Nikol Kaletka 18 – Li Wen 45, Zhao Rong 62, Ma Xiaoxu 73, Lyu Yueyun 81

Polska: Anna Palińska – Aleksandra Sikora, Jagoda Szewczuk, Agata Guściora (86. Kinga Kurek), Anna Zapała (46. Claudia Krupicz), Karolina Koch, Patrycja Balcerzak, Evelyn Nicinski, Nicole Zajac (39. Dominika Dereń), Nikol Kaletka (70. Agata Sobkowicz), Aleksandra Janicka.