FederacjaAktualnościPewne zwycięstwo Medyka Konin na początek eliminacji Ligi Mistrzów Powrót

AktualnościFederacja

Pewne zwycięstwo Medyka Konin na początek eliminacji Ligi Mistrzów

09 / 08 / 14 Autor: PZPN

Piłkarki Medyka Konin pewnie zwyciężyły WFC Sarajewo 3:0 w pierwszym meczu turnieju eliminacyjnego rozgrywanego w Bośni i Hercegowinie.

Mistrzynie Polski, które po raz pierwszy w historii startują w europejskich pucharach, były bardzo zdeterminowane, by wygrać i od początku rzuciły się do ataku. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo już w 7. minucie Ewa Pajor strzałem do pustej bramki wykończyła akcję zespołu, którą efektownym podaniem piętą rozpoczęła Aleksandra Sikora.

Koninianki poszły za ciosem i siedem minut później prowadziły już 2:0. Tym razem prostopadłe podanie Natalii Pakulskiej sprytnie wykończyła Anna Gawrońska, która posłała piłkę między nogami interweniującej bramkarki drużyny z Sarajewa. - Dwie szybko strzelone bramki ustawiły ten mecz. Taki był nasz cel, żeby szybko objąć prowadzenie i to udało się zrealizować - mówiła po meczu kapitan Medyka, Anna Gawrońska.

Po zdobyciu drugiego gola „Medyczki” świadomie zmniejszyły „obroty”, by zachować siły na dwa kolejne mecze turnieju kwalifikacyjnego. Kropkę nad i postawiły w 53 minucie, kiedy Natalia Pakulska strzałem z 14 metrów przelobowała Enverę Hasanbegović. - Cały czas kontrolowałyśmy przebieg meczu i nie pozwoliłyśmy przeciwniczkom praktycznie na nic, poza jedną sytuacją, kiedy po naszym błędzie rywalki znalazły się w polu karnym, ale na wysokości zadania stanęła nasza bramkarka, Anna Szymańska - relacjonuje Anna Gawrońska.

Przed mistrzyniami jeszcze dwa mecze na drodze po awans do Ligi Mistrzyń. W poniedziałek teoretycznie najtrudniejsze starcie z fińskim Aland United, a w czwartek zespół Romana Jaszczaka zmierzy się z macedońskim ZFK Kocani. Awans do 1/16 Champions League wywalczy tylko zwycięzca turnieju eliminacyjnego.

09.08.2014, godz. 10:30, Sarajewo
WFC SFK 2000 Sarajewo - Medyk Konin 0:3 (0:2)

Bramki: Pajor 7, Gawrońska 14, Pakulska 53

WFC: Hasanbegović - Jasarević, Hrsum, Kuliš (65. Djoković), Amira Spahić, Kuć, Alisa Spahić (90+4 Kapetanović), Seslija, Piskić (90+1. Numanović), Dijaković, Hadzić

Medyk Konin: Szymańska - Szewczuk, Sławczewa, Grzywińska, Konat - Sikora (87. Matysik), Balcerzak (62. Dudek), Pakulska, Żigić - Pajor (71. Kamczyk), Gawrońska

Żółte kartki: Jasarević, Piskić, Hadzić.