FederacjaAktualnościZ piekła do nieba - Czerwone Diabły pokonują Algierię Powrót

AktualnościFederacja

Z piekła do nieba - Czerwone Diabły pokonują Algierię

17 / 06 / 14 Autor: PZPN

Reprezentacja Belgii pokonała Algierię 2:1 w pierwszym meczu na mistrzostwach świata w Brazylii. „Czerwone Diabły” przegrywały z rywalem aż do 70. minuty, gdy bramkę dla podopiecznych Marca Wilmotsa zdobył Marouane Fellaini. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 80. minucie Dries Mertens. W drugim spotkaniu grupy H Rosja zremisowała z Koreą Południową 1:1.

17 czerwca 2014, 18:00 – Belo Horizonte

Belgia – Algieria 2:1 (0:1)

Bramki: Marouane Fellaini 70, Dries Mertens 80 – Sofiane Feghouli 25 (k)

Belgia: Thibaut Courtois – Toby Alderweireld, Daniel Van Buyten, Vincent Kompany, Jan Vertonghen – Axel Witsel, Kevin De Bruyne, Moussa Dembélé (65. Marouane Fellaini) – Nacer Chadli (46. Dries Mertens), Romelu Lukaku (58. Divock Origi), Eden Hazard.

Algieria: Raïs M'Bolhi – Mehdi Mostefa, Madjid Bougherra, Rafik Halliche, Faouzi Ghoulam – Saphir Taïder, Carl Medjani (84. Nabil Ghilas), Nabil Bentaleb – Sofiane Feghouli, El Arbi Hillel Soudani (66. Islam Slimani), Riyad Mahrez (71. Medhi Lacen).

Żółte kartki: Vertonghen – Bentaleb.

Sędziował: Marco Rodríguez (Meksyk).

18 czerwca 2014, 00:00 – Cuiabá