AktualnościFederacja
Polski Związek Piłki Nożnej wdraża podpis elektroniczny Autenti
Wychodząc naprzeciw innowacjom i nowym technologiom, Polski Związek Piłki Nożnej zdecydował się na wdrożenie podpisu elektronicznego Autenti. E-podpis jest już używany do wewnętrznego obiegu dokumentów w centrali oraz w kontaktach z m.in. Wojewódzkimi Związkami Piłki Nożnej oraz klubami.
– W Polskim Związku Piłki Nożnej mamy miesięcznie ponad 400 dokumentów w wersji papierowej do podpisu, które przepływają między departamentami i księgowością. Dokumentacja jest na tyle obszerna, że rocznie wypełnia kilkaset segregatorów. Platforma Autenti ułatwi, a także usprawni działalność federacji w tym zakresie. Dzięki tej współpracy będziemy mogli podpisywać dokumenty na dowolnym urządzeniu z dostępem do internetu. Bez konieczności drukowania, skanowania i wysyłania umów pocztą lub kurierem. W szybki, wygodny, a także bezpieczny sposób. Co równie istotne – dzięki podpisywaniu dokumentów cyfrowo, zużyjemy mniej papieru. Na tym wszystkim nam właśnie zależało – powiedział Łukasz Wachowski, Sekretarz Generalny PZPN.
– Wszyscy kojarzymy te obrazki z konferencji, kiedy to trenerzy, piłkarze i sponsorzy podpisywali dokumenty w wersji papierowej, ale żyjemy dzisiaj w XXI wieku i narzędzia cyfrowe stają się niezbędne w każdej organizacji. Dodatkowo nasze rozwiązanie jest ekologiczne., Te zmiany doskonale rozumie Polski Związek Piłki Nożnej. I bardzo nas cieszy, że możemy wziąć udział w tym procesie depapieryzacji – dodał Tomasz Plata, współzałożyciel i członek zarządu Autenti.
Platforma Autenti powstała, aby podpisywanie dokumentów w biznesie było szybkie, proste, wygodne i prawnie skuteczne. Zarówno dla przedsiębiorcy, jak i odbiorcy. E-podpisu używać zarówno prezes, szef działu, pracownik, reprezentant księgowości, HR czy zespołów prawnych. Autenti oferuje platformę do autoryzowania dokumentów i zawierania umów przez Internet oraz usługi do identyfikacji tożsamości realizowane we współpracy z międzynarodowymi dostawcami. To rezultat unikatowego połączenia podpisu elektronicznego, innowacyjnej technologii i środowiska prawnego opartego na przepisach europejskich i krajowych.